مراحل تخریب ساختمان+ تصاویر

تخریب ساختمان کلنگی از آن کارهایی است که ممکن است ذهن هر کسی را درگیر خودش کند. ما در این مقاله مراحل تخریب ساختمان قدیمی را برای شما به صورت تصویری شرح می دهیم.

مراحل تخریب ساختمان کلنگی

  • ·قطع کنتورهای آب و برق و گاز:

نخستین مرحله در تخریب خانه کلنگی قطع کنتورهای آب، برق و گاز هست. البته این کار را نباید خودتان انجام بدهید. با مراجعه به شرکت های منطقه ی تان از آنها درخواست کنید تا نسبت به این کار اقدام کنند.

باز کردن کنتور برای تخریب ساختمان

  • ·باز کردن تجهیزات ساختمان:

در این مرحله باید هز چیز باارزشی که در خانه می بینید را باز کنید. از آشپزخانه شروع کنید و وسایلی مثل کابینت و شیرآلات و فن و هود را باز کنید.

باز کردن کابینت و وسایل آشپزخانه برای تخریب ساختمان

سپس پکیج و رادیاتور، کولرها، شومینه و فن های سرویس بهداشتی را باز کنید.

3

در مرحله ی بعد به سراغ لامپ ها و لوسترها بروید و آنها را هم باز کنید.

4

  • ·ایجاد حریم ایمن و فنس کشی دور ساختمان:

ایجاد حریم بایستی طبق قانون دوازدهم مقررات ملی ساختمان و بخشنامه های شهرداری صورت بگیرد. از اینرو در این مرحله نیازمند گرفتن مجوز از شهرداری هستید

5

  • ·باز کردن در و پنجره ها:

باز کردن در و پنجره ها مرحله ی بعدی تخریب ساختمان کلنگی است. برای در آوردن چارچوب در و پنجره باید دیوار حاشیه ی آن را خراب کنید و برای این کار نیازمند کارگر و پتک و کلنگ هستید.

 

  • ·آغاز عملیات تخریب ساختمان با کندن عایق ایزوگام و سقف:

عایق ایزوگام پشت بام بایستی توسط دستگاه کنده شود. اگر به صورت سنتی ساختمان تخریب شود از دستگاه هیلتی و از بالا به پایین و در صورت استفاده از ابزار قوی تخریب، از بیل مکانیکی استفاده می شود. در ادامه و در تخریب خانه قدیمی فلزی، تیرآهن های سقف جداسازی می شوند.

6

 

  • تخلیه نخاله ساختمان تخریب شده:

در صورتیکه بیل مکانیکی داشته باشید این کار به سادگی انجام می شود. در کسری از زمان نخاله ها درون کامیون های حمل نخاله ریخته می شوند و از محل خارج می کردند. در غیر اینصورت تخلیه نخاله به صورت دستی و توسط کارگران انجام می شود که این کار زمان بر نیز هست.

7

فرم تماس

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .

اطلاعات تماس